Polecamy

Druki akcydensowe potrzebne w biurze

Rodzaje papierów

Organizacja w biurze

Obniżenie kosztów druku: Rozwiązania w zakresie drukowania, które pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze

Rozwiązania w zakresie druku zmniejszające zużycie papieru i wkładu

Spośród wszystkich wydatków, z którymi muszą sobie radzić pracownicy biurowi, koszty związane z drukowaniem należą do najdroższych. Przeciętny pracownik drukuje około 10 000 kartek papieru rocznie, a utrzymanie stałego zapasu atramentu i tonera może kosztować sporo pieniędzy. Na szczęście istnieje kilka sposobów na zmniejszenie tych kosztów.

Wypróbuj następujące hacki biurowe, aby zmniejszyć swoje wydatki na drukowanie.

Zrób dokładny przegląd przed drukowaniem

Częstym powodem marnowania papieru w biurze jest to, że ludzie popełniają proste błędy ortograficzne i gramatyczne. Pracownik drukuje dokument, tylko po to, aby odkryć, że nie można go wykorzystać, ponieważ niektóre błędy zostały pominięte. Narzędzie do sprawdzania pisowni nie jest w stanie wychwycić każdego popełnionego błędu, więc upewnij się, że dokładnie sprawdzisz swoją pracę zanim cokolwiek wydrukujesz.

W przypadku drukowania stron z Internetu, upewnij się, że drukujesz tylko te strony, które są Ci potrzebne. Drukowanie wszystkiego będzie ogromną stratą atramentu, a i tak prawdopodobnie będziesz potrzebował tylko kilku informacji. Użyj funkcji podglądu wydruku, aby upewnić się, że chwytasz właściwe strony.

Email Faktury i inne dokumenty

Musisz wysłać fakturę lub inny dokument do klienta? Możesz zaoszczędzić pieniądze, wysyłając te dokumenty pocztą elektroniczną zamiast wysyłać je pocztą. Nie tylko obniża to koszty druku, ale także pozwala zaoszczędzić pieniądze na proces wysyłania.

Jeśli potrzebujesz współpracownika do przejrzenia dokumentu, wyślij go do chmury, aby miał do niego dostęp. W ten sposób można dokonać poprawek bez konieczności drukowania dodatkowych arkuszy papieru. Krótko mówiąc, jeśli nie musisz czegoś drukować, upewnij się, że pozostanie to na komputerze.

Wykorzystaj drukowanie dwustronne

Jednym z najlepszych sposobów na obniżenie kosztów druku jest drukowanie dokumentów z wykorzystaniem obu stron papieru. Można to zrobić, po prostu przerzucając stronę dookoła i przekładając ją z powrotem przez drukarkę. Zmniejsza to zużycie papieru o połowę, zmniejszając ilość czasu potrzebnego na magazynowanie na papierze do kopiowania.

Najlepsze jest to, że większość nowych drukarek posiada funkcje drukowania dwustronnego, które obsługują ten proces automatycznie. Jest to tak prosty proces, ale na dłuższą metę może zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Redukcja tuszu dla wewnętrznych dokumentów przeglądowych

Kiedy potrzebujesz wydrukować dokument do wewnętrznego przeglądu, jest kilka sztuczek, które możesz zastosować, aby zredukować koszty druku. Wypróbuj je, gdy potrzebujesz przejrzeć coś ze współpracownikami.

Po pierwsze, drukuj dokumenty w kolorze czarno-białym, ponieważ koszt uzupełniania kolorowych wkładów jest często wyższy niż koszt uzupełniania czarnych wkładów. Masz również możliwość drukowania dokumentu w trybie roboczym. Obniża to nieco jakość dokumentu, ale zmniejsza ilość atramentu, którego używasz.

Jeśli potrzebujesz tylko przejrzeć kopię, rozważ usunięcie wszelkich obrazów, które masz dla dokumentu, który chcesz wydrukować. Obrazy zawsze zużywają więcej atramentu, a umieszczenie ich w wewnętrznym dokumencie do przeglądania może nie być konieczne. Wreszcie, można użyć funkcji wielu stron, aby zmieścić co najmniej 2 strony kopii na jednym arkuszu.

Prawidłowo zamknij drukarkę

Koszty druku nie pochodzą tylko z papieru i wkładów atramentowych, które trzeba kupić. Tak długo, jak drukarki są podłączone, mogą sapać energię z gniazdka, nawet jeśli nie są włączone. Jest to tzw. energia wampirów, która może być co miesiąc podawana do rachunku za energię elektryczną.

Jeśli wiesz, że nikt nie musi używać drukarki w danym dniu, wyłącz ją i odłącz. Jeśli posiadasz drukarkę atramentową, nie wyłączaj jej bezpośrednio z listwy zasilającej. Może to zmusić drukarkę do wypłukania tuszu, co jest marnotrawstwem.

Zobacz

Ekologiczne zakupy dla Twoich produktów biurowych

W dzisiejszych czasach ekologiczne i zrównoważone materiały biurowe są bardziej obfite, co...

Pracuj mądrze, oszczędzaj pieniądze: 14...

Jeśli Twoja firma działała zdalnie, ale masz zamiar ponownie otworzyć biuro, jest wiele do...

5 największych wyzwań zdrowotnych w trakcie...

Firmy, z którymi współpracujemy, stoją przed nowymi wyzwaniami, aby w bezpieczny i zgodny z...