Polecamy

Rodzaje flamastrów dla dzieci i profesjonalistów

Sławni złoczyńcy i ich niesławne biurka

Szkolna wyprawka

Jak zapakować piórnik do szkoły

Spakowanie i zorganizowanie piórnika do szkoły to najlepszy sposób, aby upewnić się, że rok będzie jak najbardziej wolny od stresu. Znalezienie odpowiedniego piórnika może jeszcze bardziej ułatwić pakowanie materiałów. Przez cały rok będziesz zawsze wiedział, gdzie w każdej chwili możesz znaleźć wszystko, czego potrzebujesz. Daj z siebie wszystko na zajęciach i odnieś sukces!

1. Pakowanie futerału na ołówki

Zacznij od rzeczy niezbędnych. W każdym roku szkolnym uczniowie są odpowiedzialni za codzienne przynoszenie ze sobą na zajęcia tego samego rodzaju materiałów. Choć niektóre klasy mogą wymagać pewnego urozmaicenia materiałów eksploatacyjnych, należy najpierw zmniejszyć ilość materiałów, które należy zapakować w piórnik, aby zoptymalizować organizację. Oto kilka niezbędnych rzeczy, które można zacząć od:

  • Dwa ołówki
  • Jedno pióro czerwone, jedno niebieskie, jedno czarne.
  • Temperówka
  • Nożyczki
  • Gumka do mazania
  • Klej w sztyfcie
  • Podkreślacz
  • Kalkulator
  • Linijka

Pakuj artykuły w kolejności od największych do najmniejszych. Na dole walizki należy umieścić przedmioty, które zajmą najwięcej miejsca, takie jak kalkulatory, nożyczki lub kątomierze. To zapewni podstawę dla Twoich mniejszych przedmiotów, takich jak ołówki, długopisy czy temperówki. Twój futerał będzie schludniejszy i łatwiejszy do manewrowania podczas poszukiwania określonego przedmiotu.
Jeśli używasz etui z zamkiem błyskawicznym, połóż etui na ołówek z boku, z zamkiem błyskawicznym skierowanym w lewo lub w prawo. Łatwiej będzie spakować zapasy, a także wykorzystać przestrzeń wewnątrz etui.

Dodawanie lub usuwanie zapasów w razie potrzeby. Ponieważ już zacząłeś z potrzebami, dodawanie materiałów w zależności od klasy lub kursu nie powinno być zbyt trudne. Jeśli dodajesz jakieś luźne materiały, przechowuj je w bezpiecznym miejscu przed zapakowaniem.
Na listach artykułów szkolnych w szkole podstawowej zazwyczaj znajdują się kolorowe ołówki, kredki i magiczne markery. Aby zaoszczędzić miejsce, wybierz kolory, których używasz najczęściej, wyjmij je z pudełka i owiń każdą grupę gumkami.
Gimnazjalne lub średnie listy materiałów szkolnych mogą wymagać karteczek samoprzylepnych. Włóż karteczki do małej torby z zamkiem błyskawicznym. Upewnij się, że żadna z notatek nie zerwie się i nie zginie w pudełku ołówka.

Należy okresowo czyścić i przepakowywać futerał na ołówki. Co miesiąc należy czyścić etui na ołówki, aby było jak najbardziej dostępne przez cały rok. W miarę upływu roku szkolnego łatwo jest pozwolić, aby pudełko przejęły wszystkie wióry i notatki. Zamiast tego, wyrzućcie to, czego nie potrzebujecie i uzupełnijcie.
Pozbądźcie się zepsutych ołówków i kredek.
Wymień nudne zakreślacze.
Uzupełnij sztyfty kleju i gumki do mazania.

2. Wybranie piórnika

Zdobądź walizkę z przegródkami. Etui na ołówki z wieloma przegródkami o różnych rozmiarach pomoże Ci efektywnie spakować swoje materiały. Postaraj się mieć etui z warstwami, które można sztaplować, aby zmieściło się w nim tyle materiałów, ile potrzeba.[2]
Zorganizować każdy przedział z zapasami tej samej kategorii i/lub wielkości.
Umieść kompas, kątomierz i kalkulator razem.

Wybierz jedną z nich z trwałym materiałem. Przenoszenie piórnika pomiędzy zajęciami, jak również tam i z powrotem z domu na pewno spowoduje pewne zużycie materiału. Wybierz tkaninę, która będzie mniej podatna na rozdarcia pomiędzy zajęciami, więc żaden z Twoich zapasów nie wpadnie do plecaka ani na podłogę.
Spróbuj zaopatrzyć się w piórnik wykonany z materiału nylonowego. Jest on nie tylko łatwiejszy w czyszczeniu, ale także na tyle mocny, że pozostanie nienaruszony, jeśli wypełnimy go do maksymalnej pojemności.[3]
Twarde plastikowe piórniki są trwałe, ale upewnij się, że możesz śledzić ilość zapasów, które starasz się zapakować. Jeśli zapakujesz za dużo, będziesz miał mniejsze szanse na zamknięcie etui, ponieważ ma ono pokrywę zamiast zamka błyskawicznego.

Zdecyduj się na rozmiar. Średniej wielkości piórnik byłby najlepszym rozmiarem na codzienne zajęcia. Możesz mieć klasę, na której będziesz potrzebował więcej miejsca na linijkę lub notatnik, więc większy futerał będzie odpowiedni.
Jeśli po kilku miesiącach szkolnej rutyny zauważysz, że nie korzystasz z wielu materiałów, przesuń się w dół do mniejszego piórnika. Będzie on pasował do każdego plecaka, a nawet może zostać pozostawiony na biurku, ponieważ nie zajmie dużo miejsca.
Niektórzy uważają, że najlepiej jest mieć przy sobie tylko niezbędne rzeczy i trzymać w szafce większy piórnik na rzeczy, które są specyficzne dla jednej klasy (zestaw do geometrii, akwarele, kolorowe ołówki itp.).

Zobacz

Sławni złoczyńcy i ich niesławne biurka

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie historie kryły się za słynnymi meblami biurowymi w...

Ostateczna lista zakupów przed rozpoczęciem...

Po tygodniach nieobecności w klasie, trzeba się trochę przygotować przed powrotem do...

Szkolne problemy osób leworęcznych

Kiedy będę wiedział, czy moje dziecko jest praworęczne czy leworęczne? Możliwe, że...