Polecamy

Podstawowe materiały biurowe do rozruchu

7 Korzyści płynące z zastosowania konwerterów na biurka...

Artykuły szkolne

Artykuły na plastykę dla dzieci

Około 105 roku w Chinach został wynaleziony papier. Początkowo był bardzo drogi i dostępny tylko dla nielicznych. We współczesnym świecie różne rodzaju papieru można kupić w każdym sklepie z artykułami papierniczymi. Do tego wykorzystywane jest on do produkcji gazet, kolorowych czasopism. Na papierze drukowane są książki, dokumenty i banknoty. Wykorzystywany jest także do produkcji szkolnych zeszytów, bloków rysunkowych i technicznych.

Cechy charakterystyczne bloków rysunkowych i technicznych

Bloki rysunkowe należą do bardzo popularnych artykułów papierniczych. Korzystają z nich nie tylko uczniowie, ale także przedszkolaki oraz osoby, których pasją jest rysowanie oraz projektanci. Tak duża popularność bloków rysunkowych sprawiła, że można kupić je w każdym sklepie. Bardzo popularne są także bloki techniczne. Jeśli chodzi o bloki rysunkowe, to do wyboru są takie w formacie A4 i w formacie A3. Większość z nich kryje w swoim wnętrzu kartki w białym kolorze. Obecnie w sprzedaży dostępne są także bloki rysunkowe składające z kolorowych kartek. Cechą charakterystyczną kartek z bloku rysunkowego jest miękkość. Poszczególne kartki są ze sobą sklejone i umieszczone w wykonanej z  papieru okładce. Wyrwanie pojedynczej kartki z okładki nie jest jednak trudne. Plusem jest to, że wyrwanie jednej kartki nie powoduje rozsypania się pozostałych. Blok rysunkowy ma nie tylko miękkie, ale także cienkie kartki. Niezbyt dobrze maluje się więc na nich farbami, szczególnie akwarelami. Zdarza się, że pod wpływem wilgoci kartka rozmięka, a kolor przebija na drugą stronę.

Blok rysunkowy świetnie za to sprawdza się za to w roli szkicownika. Można szkicować na nim zarówno ołówkiem jak i kredkami. Blok techniczny od rysunkowego różni się w zasadzie tylko jednym: jego kartki są grubsze. Blok techniczny służy nie tylko do rysowania, ale także do wykonywania różnego rodzaju konstrukcji, między innymi figur geometrycznych. Zanim kupisz blok rysunkowy lub techniczny Na każdym z bloku znajduje się odpowiedni napis, ale na zakupach warto zwrócić uwagę na kilka detali. Do produkcji bloków rysunkowych i technicznych może zostać użyty papier o bardzo różnej gramaturze.

Od gramatury papieru zależy czy wybrany blok będzie można wykorzystać tylko do rysowania kredkami, czy też będzie na nim można malować farbami. W sprzedaży znajdują się bloki rysunkowe wyprodukowane z papieru o gramaturze 90 g/m². Papier o tej gramaturze pozwala na wyprodukowanie bloku, którego kartki będą dość cienkie. Taki blok do malowania farbami nie jest najlepszy. Jeśli szukamy bloku, którego kartki nie będą rozmiękać po kontakcie z wodą, wybierzmy taki do produkcji, którego użyto papieru o gramaturze nie mniejszej jak 120 g/m².

Do produkcji bloków rysunkowych używany jest także papier o gramaturze 250 g/m². Bloki z tego papieru mają kartki, na których można rysować węglem, tuszem, ołówkiem i kredkami. Można na nich również malować farbami bez obawy, że rozmiękną. Im wyższa gramatura papieru użytego do produkcji bloku rysunkowego lub technicznego, tym ich jakość jest wyższa.

Zobacz

Jaki długopis do szkoły?

Jednym z przyborów, bez których trudno w ogóle wyobrazić sobie funkcjonowanie ucznia w...

6 Najlepszych kalkulatorów dla studentów...

Studiujesz inżynierię? Potrzebujesz dobrego kalkulatora? Szukasz propozycji najlepszych...

Jakie pisaki dla 3latka?

Malowanie, kolorowanie, rysowanie to zajęcia plastyczne, które lubi większość dzieci bez...