Polecamy

Wybór najlepszych plecaków dla dzieci

Trendy w projektowaniu biur, o których musisz wiedzieć

Artykuły szkolne

Czy STABILO jest najlepszym długopisem dla dzieci?

Dobry długopis dla dzieci musi być wygodny dla ich małych rączek, musi być zaprojektowany tak, aby zachęcać do właściwego ułożenia i trzymania palców oraz być zabawny do patrzenia i używania. Nie ma wątpliwości, że asortyment STABILO "move easy" jest tym wszystkim.

Łatwe do przesuwania pióro kulkowe jest wygięte tak, aby idealnie pasowało na rączkach dziecka. Pióro posiada również rowki na palce, które automatycznie umieszczają je w naturalnym, wygodnym uchwycie, który pomaga zapobiegać skurczom, jednocześnie zapewniając maksymalną kontrolę nad końcówką do pisania.

Asortyment jest dostępny w kilku jasnych kolorach, które dzieci lubią (jesteśmy stronniczy wobec modelu pomarańczowego i czarnego). A dzięki takim opcjom jak niebieski atrament wymazywalny, czarny atrament i czerwony atrament do piór, nadają się one do prawie każdego rodzaju zajęć szkolnych.

Łatwość poruszania się" pisze płynnie i równomiernie, więc przesuwanie go po powierzchni pisania nie wymaga dużego nacisku, dzięki czemu, jak sama nazwa mówi, jest łatwy w użyciu dla dziecka. W rzeczywistości polecamy wersję leworęczną zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
Przy tym wszystkim, łatwo uwierzyć, że pióro, jak chwalą się STABLIO na swojej stronie internetowej, jest "chwalone przez nauczycieli, akceptowane przez rodziców, kochane przez dzieci".

Więc to najlepsze pióro, jakie można kupić dla dziecka?

Z pewnością uważamy, że jest to doskonały wybór, ale istnieje kilka innych marek, które również tworzą doskonałe pióra dla dzieci. Ponadto, jest wiele osób, które uważają, że używanie pióra wiecznego może poprawić pismo dziecięce.
Niemiecka firma Lamy produkuje ABC, pióro wieczne z wkładem dla dzieci z zaokrąglonym, wygodnym korpusem wykonanym z drewna klonowego i antypoślizgowym, gumowanym uchwytem. Długopisy polecane są ze względu na ich gładkie stalówki i solidną konstrukcję, zdolne wytrzymać wiele nadużyć ze strony dzieci w wieku szkolnym.

Inny niemiecki produkt, Faber-Castell's Schulfüller und Tintenroller - tłumaczony jako School Filler and Ink Scooter, według Babel Fish - jest również przeznaczony dla dzieci. Jest to pióro wieczne z wyprofilowaną "strefą uchwytu", która zachęca do prawidłowego ułożenia palców. Używa ono wkładów z atramentem wypełnionych wymywalnym tuszem i posiada "okienka" w beczce do monitorowania poziomu atramentu.

Pelikan, kolejna niemiecka firma ( jak Niemcy zdominowali rynek piór dla dzieci?), oferuje to, co jest chyba najpoważniejszą konkurencją dla STABILO.

Producent piór sprzedaje swoje przybory do pisania dla dzieci jako system nauki gryfów. Zaczyna się od markera woskowego w przedszkolu, przechodzi do ołówka mechanicznego, następnie do pióra atramentowego i w końcu do wiecznego pióra "State of the Art".

Według Pelikana, każdy z nich ma:
...stałą odległość powierzchni chwytnej od końcówki pióra, jednolity rozmiar średnicy i ten sam stosunek długości wszystkich instrumentów piśmienniczych w systemie. Dlatego też nie ma potrzeby uczenia się nowej pozycji trzymania przy przechodzeniu do kolejnego etapu systemu.

Pióra są zaprojektowane, podobnie jak STABILO, z wgłębieniami w obszarze uchwytu, dzięki czemu palce automatycznie przechodzą do odpowiednich pozycji. Posiadają również buźkę, która jest skierowana w stronę dziecka, gdy pióro jest prawidłowo trzymane.

Akcesoria obejmują "przyciski do zabawy", które można przymocować do wałka, aby dostosować pióra.
Przy tak dużym wyborze, sprowadza się to do tego, że niezwykle trudno jest nazwać jedno pióro "najlepszym" dla dzieci. Starając się zdecydować, jaki rodzaj pióra jest najlepszy, aby pomóc dziecku w nauce pisania, należy pamiętać, że żadne pojedyncze pióro nie działa dla każdego dziecka.

Odpowiednie pióro to takie, które zapewni Twojemu indywidualnemu dziecku najbardziej komfortowe pisanie.

Czy wiesz, jakie są najlepsze ołówki mechaniczne dla dzieci? Dowiedz się w naszym przewodniku, który wyjaśnia, co sprawia, że dobry ołówek mechaniczny dla dzieci z naszymi najlepszymi polecanymi ołówkami.

Zobacz

Jaki długopis do szkoły?

Jednym z przyborów, bez których trudno w ogóle wyobrazić sobie funkcjonowanie ucznia w...

Artykuły na plastykę dla dzieci

Około 105 roku w Chinach został wynaleziony papier. Początkowo był bardzo drogi i dostępny...

6 Najlepszych kalkulatorów dla studentów...

Studiujesz inżynierię? Potrzebujesz dobrego kalkulatora? Szukasz propozycji najlepszych...