Polecamy

Papier satynowy a papier matowy: który wybrać?

Klawiatury komputerowe, które można czyścić w zmywarce do naczyń

Artykuły szkolne

Jakie pisaki dla 3latka?

Malowanie, kolorowanie, rysowanie to zajęcia plastyczne, które lubi większość dzieci bez względu na to, ile mają lat. Zarówno najmłodsze, jak i trochę starsze dzieci swoje rysunkowe pasje realizują wybierając kredki, ołówki albo pisaki. Pisaki wśród najmłodszych dzieci cieszą się ogromną popularnością. Są wygodne w użyciu, a do tego pozwalają uzyskać prace w bardzo wyrazistych kolorach.

Atrakcyjne pisaki dla najmłodszych dzieci

Pisaki (inna nazwa to flamastry) cieszą się wśród dzieci ogromną popularnością. Maluchy lubią je między innymi dlatego, że maluje się nimi bardzo wygodnie. Obecnie w sprzedaży dostępne są bardzo różne rodzaje pisaków. Wśród nich są takie specjalnie przeznaczone dla dzieci, które dopiero ukończyły 3. rok życia. Oferta pisaków dla 3 latków jest naprawdę bardzo atrakcyjna. Na uwagę zasługują między innymi pisaki, których można używać w trakcie kąpieli. Pisakami tymi maluchy mogą rysować po dnie wanny czy brodzika. Pisaki zostały wykonane tak, aby były dla dzieci bezpieczne.

Jedna z firm, które specjalizują się w produkcji pisaków dla dzieci wprowadziła na rynek pisaki dmuchane. Są to pisaki, które służą nie tylko do malowania i kolorowania, ale także do ćwiczenia aparatu mowy. Te pisaki przeznaczone są dla trochę starszych dzieci. Są świetne dla 4 latków. Wśród ciekawych pisaków dla dzieci są także takie, które mają dwie końcówki w różnych kolorach. Na rynku są także dostępne pisaki bardziej tradycyjne.

Pisaki te można kupić w zestawach składających się z różnej ilości pisaków. Najmniejszy zestaw składa się z 4 pisaków. Są to pisaki w podstawowych kolorach. W sprzedaży są również większe zestawy. Do wyboru są takie zawierające 8, 12, 24, 36 pisaków. Wszystkie pisaki przeznaczone dla dzieci są całkowicie bezpieczne.

Do pisania i rysowania po różnych powierzchniach

Wspomnieliśmy już o specjalnych pisakach do kąpieli, którymi można rysować po dnie wanny czy brodzika. W tradycyjnych pisakach zastosowane są wkłady nasączone tuszem na bazie wody. Tusze te są mało odporne. Tymi pisakami można więc malować tylko po papierze. Wszystkie pisaki producenci wyposażają w skuwki, dzięki czemu tusz, których nasączone są ich wkłady nie wysycha. Producenci pisaków przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych dzieci stosują w nich tusze, które bez problemu spierają się z ubrań.

Pisak czy marker?

Do produkcji końcówek w pisakach i markerach wykorzystywane są obecnie głównie włókna syntetyczne. W sprzedaży dostępne są także pisaki, które mają końcówki wykonane z filcu lub innego miękkiego materiału. Mimo że są one dostępne na rynku od bardzo wielu lat, to wciąż wiele osób myli je z markerami. Warto więc wyjaśnić, że mimo że piszą one na takiej samej zasadzie, to są to jednak zupełnie inne przybory piśmiennicze. Pisaki i markery różnią się od siebie przede wszystkim grubością końcówki piszącej. W pisakach szerokość końcówki nie przekracza 4 mm. W większości pisaków, które znajdują się w sprzedaży końcówki mają szerokość 2 mm. Niska cena, szeroka paleta mocno nasyconych kolorów – to wszystko sprawia, że maluchy uwielbiają pisaki.

Zobacz

Jaki długopis do szkoły?

Jednym z przyborów, bez których trudno w ogóle wyobrazić sobie funkcjonowanie ucznia w...

Artykuły na plastykę dla dzieci

Około 105 roku w Chinach został wynaleziony papier. Początkowo był bardzo drogi i dostępny...

6 Najlepszych kalkulatorów dla studentów...

Studiujesz inżynierię? Potrzebujesz dobrego kalkulatora? Szukasz propozycji najlepszych...