Polecamy

Najlepsze zestawy kredek dla miłośników rysowania i...

Jak szybko i bezbłędnie policzyć pieniądze?

Artykuły szkolne

Jaki długopis do szkoły?

Jednym z przyborów, bez których trudno w ogóle wyobrazić sobie funkcjonowanie ucznia w szkole jest długopis. Mimo wszechobecnych komputerów te proste przybory pisarskie nie odeszły w zapomnienie. Nadal są powszechnie wykorzystywane, a szkoła jest jednym z tych miejsc, z których z pewnością długo nie znikną. Jakie długopisy mamy do wyboru? Jaki długopis zakupić synowi czy córce do szkoły?

Krótka historia

Okazuje się, że długopis ma naprawdę długą historię – rozpoczęła się ona w roku 1888. Twórcą długopisu jest John Loud. To amerykański konstruktor oraz wynalazca, który ma na swoim koncie wiele sukcesów. Długopis, który udało mu się wynaleźć miał służyć do pisania po tych powierzchniach, które są szorstkie. Co jednak ciekawe, jego wynalazek nie znalazł zwolenników. Szybko popadł w zapomnienie. Pięćdziesiąt lat później pojawił się kolejny długopis, który był już zdecydowanie bardziej udany. Tym razem twórcą był węgierski dziennikach i artysta Laszlo Biro. W 1939 roku zdecydował się na opatentowanie swojego wynalazku. Co jednak ciekawe, nie zrobił tego na Węgrzech, a w Argentynie, gdzie uciekł, obawiając się prześladowań ze strony hitlerowców. Długopis, który wynalazł bardzo szybko zdobył popularność. Szybko zawędrował do Stanów Zjednoczonych, a także Europy. W roku 1944 do wynalazku Biro wprowadzono kilka poprawek. Pierwsze długopisy nie kosztowały mało. Do tego nie były pozbawione wad. Za największą można uznać konieczność napełniania wkładu w sklepie.

 

Długopisy żelowe

 

Jakie długopisy są dziś dostępne?

Dzisiaj to właśnie długopis jest najbardziej popularnym narzędziem pisarskim. Najprostsze długopisy kosztują zaledwie kilka złotych. Są jednak i takie, które naprawdę warto swojego dziecku kupić. Każdy rodzic, który chce wyposażyć swoje dziecko w dobry długopis, który posłuży dłużej, powinien postawić na długopis Zenith. Obecnie jest to jedna z lepszych marek produkujących długopisy z wymiennymi wkładami. Długopisy marki Zenith są nie tylko trwałe, wydajne, ale również bardzo estetyczne. Dostępne są w wielu wzorach i kolorach, co sprawia, że dla każdego ucznia można znaleźć taki długopis, który idealnie wpisze się w jego gust. Długopisy tej marki to długopisy z metalową obudową. Są nie tylko praktyczne, ale również doskonale znoszą nawet intensywne użytkowanie.

Jakie wkłady?

Dostępne obecnie długopisy różnią się, jeśli chodzi o wkład. Największą popularnością cieszą się oczywiście te zwykłe. Wielu uczniów preferuje jednak długopisy z innym wkładem. Zalicza się do nich wkłady kulkowe oraz żelowe. Z zakupem takich długopisów nie ma obecnie problemu. Jeśli chodzi o wkład, to różnice dotyczą także koloru. Najpowszechniejsze są oczywiście długopisy czarne i niebieskie, ale dostępne są także te w innych kolorach.Trudno wyobrazić sobie życie ucznia w szkole, jeśli nie będzie posiadał przynajmniej jednego długopisu. Na szczęście obecnie nie ma żadnych problemów z zakupem długopisów. Nawet najbardziej znane marki takie, jak Zenith oferują długopisy, które idealnie sprawdzą się w przypadku uczniów.

Zobacz

Artykuły na plastykę dla dzieci

Około 105 roku w Chinach został wynaleziony papier. Początkowo był bardzo drogi i dostępny...

6 Najlepszych kalkulatorów dla studentów...

Studiujesz inżynierię? Potrzebujesz dobrego kalkulatora? Szukasz propozycji najlepszych...

Jakie pisaki dla 3latka?

Malowanie, kolorowanie, rysowanie to zajęcia plastyczne, które lubi większość dzieci bez...