Polecamy

Jaki długopis do szkoły?

Rodzaje flamastrów dla dzieci i profesjonalistów

Organizacja w biurze

Zmiany w projektowaniu biura, które sprzyjają zdrowszej równowadze między pracą a życiem prywatnym

Rozwiązania biurowe zapewniające lepszą równowagę między pracą a życiem prywatnym

Wraz z postępem technologicznym coraz trudniej jest osiągnąć dobrą równowagę między pracą a życiem prywatnym w biurze. W miarę jak coraz więcej pracowników biurowych odczuwa potrzebę pozostawania w kontakcie z pracą poza biurem, stres w miejscu pracy staje się zbyt powszechny. Aby poprawić równowagę i utrzymać zadowolenie pracowników, należy wprowadzić kilka zmian w projekcie biura.

Kontynuuj lekturę i dowiedz się, w jaki sposób możesz stworzyć szczęśliwsze i zdrowsze środowisko pracy, które sprawi, że pracownicy będą wolni od stresu.

Tworzenie Przytulnych, Cichych Przestrzeni dla Pracowników

Jednym z najlepszych sposobów na poprawę równowagi między pracą a życiem prywatnym w biurze jest zapewnienie pracownikom prywatnych przestrzeni. Podczas gdy otwarte przestrzenie biurowe zachęcają do współpracy, nie są one dla wszystkich. Niektórzy pracownicy potrzebują ciszy do pracy, a zbyt duży hałas może być bardzo rozpraszający.

Zapewniając przestrzeń prywatną, pracownicy mogą pracować nad zadaniami w spokoju lub wykorzystywać je do prowadzenia spotkań i rozmów bez rozpraszania uwagi z zewnątrz. Pomieszczenia prywatne pozwalają również pracownikom na oderwanie się od biurka i cieszenie się ciszą i spokojem, gdy tego potrzebują. Możesz uczynić te przestrzenie bardziej efektywnymi, projektując je z przytulnymi meblami, które znalazłbyś w domu.

Spraw, aby przestrzenie socjalne czuły się odizolowane od biura

Projektowanie obszarów, które pozwalają na swobodne interakcje społeczne z dala od stanowisk pracy, może sprawić, że pracownicy będą dużo szczęśliwsi. Sztuczka polega na tym, aby obszary te czuły się jak najdalej od tradycyjnego środowiska biurowego. Pozwala to pracownikom na oderwanie się od nastroju w pracy, ułatwiając im relaks.

Jeśli planujesz zaprojektować salonik dla swojego biura, spróbuj znaleźć meble, które znajdziesz w domu lub przestrzeni publicznej, jak kawiarnia. Ułatwia to ludziom nie myślenie o byciu w biurze, co pozwala na relaksującą ucieczkę od codziennej rutyny pracy.

Skup się na ergonomicznym projektowaniu miejsc pracy

Jeśli chcesz, aby pracownicy byli zdrowsi w pracy, tworzenie ergonomicznych stanowisk pracy powinno być jednym z Twoich priorytetów. Niektóre projekty mogą być dla pracowników stresujące, a jeśli nie będą czuć się komfortowo, będą się one jeszcze bardziej stresować. Oceń każde stanowisko pracy w biurze i zastanów się, jak możesz je ulepszyć. Krzesła biurowe, z których korzystasz, powinny być wykonane z wygodnych materiałów i posiadać takie cechy jak podparcie lędźwiowe. Pracownicy będą siadać przez długi czas, więc każdy z nich powinien mieć coś wygodnego do siedzenia.

Należy również rozważyć zamianę zwykłych stanowisk pracy na regulowane stanowiska do pracy w pozycji siedzącej. Już wcześniej udowodniono, że stanie w pozycji siedzącej podczas pracy prowadzi do znacznie zdrowszego stylu życia, a zbyt długie siedzenie jest w rzeczywistości szkodliwe w dłuższej perspektywie.

Wcielanie zabawy, elementy nietradycyjne

Ważną zasadą projektowania biura jest to, że nie należy bać się być kreatywnym. Aby pomóc pracownikom się zrelaksować, niektóre firmy wprowadzają zabawne rzeczy, których normalnie nie można by znaleźć w biurze. Istnieje kilka godnych uwagi przykładów, które chcielibyśmy omówić.

Niektóre firmy zakładają w swoich biurach salony gier, w których znajdują się stoły do ping-ponga, zestawy do krokietów, a nawet konsole do gier wideo. Inne firmy zbudowały siłownie dla swoich pracowników, wyposażone w maty treningowe, bieżnie i worki treningowe.

Podczas gdy te rzeczy mogą być postrzegane jako rozpraszanie uwagi, dawanie pracownikom czegoś zabawnego do zrobienia podczas przerw będzie sprzyjać zdrowemu i kreatywnemu środowisku pracy. Spróbuj myśleć nieszablonowo i stwórz coś, co wszyscy Twoi pracownicy będą mogli wykorzystać w czasie przerw.

Uzyskaj informacje zwrotne od swoich pracowników

Ludzie, którzy mają najlepsze pomysły na to, czego potrzebuje Twoje miejsce pracy, to Twoi pracownicy. To oni spędzają czas pracując w biurze, więc wiedzą, że sprawią im przyjemność. Jeśli chcesz stworzyć najlepsze miejsce pracy dla swoich pracowników, musisz zaangażować ich w proces projektowania.

Usiądź z pracownikami, aby zrozumieć ich potrzeby i to, jak pracują każdego dnia. Wysłuchaj ich opinii i zobacz, co należy dodać, a co usunąć. W ten sposób lepiej zmodernizujesz swoje miejsce pracy, aby było ono komplementem dla Twojego zespołu.

Zobacz

Ekologiczne zakupy dla Twoich produktów biurowych

W dzisiejszych czasach ekologiczne i zrównoważone materiały biurowe są bardziej obfite, co...

Pracuj mądrze, oszczędzaj pieniądze: 14...

Jeśli Twoja firma działała zdalnie, ale masz zamiar ponownie otworzyć biuro, jest wiele do...

5 największych wyzwań zdrowotnych w trakcie...

Firmy, z którymi współpracujemy, stoją przed nowymi wyzwaniami, aby w bezpieczny i zgodny z...