Polecamy

Obniżenie kosztów druku: Rozwiązania w zakresie drukowania, które...

Po co w biurze papier kancelaryjny?

Artykuły szkolne

6 Najlepszych kalkulatorów dla studentów kierunków technicznych

Studiujesz inżynierię? Potrzebujesz dobrego kalkulatora? Szukasz propozycji najlepszych kalkulatorów na rynku?

Więc to jest twój szczęśliwy dzień. Bez względu na to, czy bierzesz SAT, czy potrzebujesz go na te paskudne zajęcia ze statystykami, dobry kalkulator graficzny jest niezbędny dla każdego studenta technicznego. Oto niektóre z najlepszych kalkulatorów, które można kupić za pieniądze. 

(Zawsze jednak mówimy, że - technicznie rzecz biorąc - "najlepszy" kalkulator jest tym, którego można używać na egzaminach).

Poniższe informacje nie są w żadnym szczególnym porządku i są dalekie od wyczerpujących. I tak oto, zaprezentujmy 6 najlepszych kalkulatorów.

1. Sharp

Jego klawiatura nie jest najlepszej jakości, ale jak to mówią, wykona całą pracę. Biorąc pod uwagę cenę, prawdopodobnie spodziewałbyś się kilku dodatkowych funkcji, ponieważ jej menu jest raczej podstawowe. Jako Sharp będzie jednak niezawodny i dobrze wygląda, jeśli lubisz dużo bieli na elektronice, a zwłaszcza na naukowym kalkulatorze. Kalkulator naukowy pomoże użytkownikowi w matematyce, obliczeniu kilku liczb, ale proszę nie oczekiwać od niego zbyt wiele; są tam znacznie lepsze profesjonalne kalkulatory. 

Wyposażona jest w odwracalną klawiaturę zarówno w modelach podstawowych, jak i zaawansowanych, funkcję pokazu slajdów, funkcję solwera i funkcję matrycy.

Cena: 80,00 dolarów

2. Corner office kalkulator naukowy z wykresami

Oto szorstka i gotowa dla ciebie, z całkiem przyzwoitą ceną. Ten model ma 400 kroków programowych, które pozwalają na podzielenie do dziesięciu obszarów programowych.

Jego cena jest całkiem przyzwoita i nie powinna złamać banku. Cierpi jednak na niewiarygodną jakość i ma mieszane recenzje w sieci. 

Posiada ekran graficzny o rozdzielczości 35 na 23 piksele, na którym znajduje się 11 znaków plus 3 dla wykładników notacji naukowej. Klawiatura posiada 50 klawiszy, w tym 4 pozycje na 4-kierunkowej kołyskownicy. Jak można się spodziewać, posiada normalne funkcje arytmetyczne, zwykłe i naturalne logarytmy, funkcje trygonometryczne w trzech trybach kątowych.

Cena: 25,00 dolarów

3. Texas Ti 30XS

Ram wypełniony funkcjami, to jest bestia kalkulatora. Wyposażony jest w czterowierszowy wyświetlacz, jedną i dwie zmienne statystyki, przeliczanie ułamkowe/decyzyjne i uproszczenie ułamkowe krok po kroku.

Posiada opatentowaną funkcję MathPrint, możliwość edycji, cięcia i wklejania oraz zasilanie bateryjne i słoneczne. Możesz nawet wybrać swój ulubiony kolor! 

Cena: 30,00 dolarów

4. Kalkulator naukowy Texas TI-36 X Pro

Kolejny wpis na naszej liście najlepszych kalkulatorów dla inżynierów tutaj z Texas Instruments. Jest to imponująco wyglądający gadżet, a także bardzo niezawodny kalkulator do uruchomienia.

Jest to bardzo ważne dla studentów i profesjonalistów i posiada wiele unikalnych funkcji do obliczeń naukowych. Wyposażony jest w czterowierszowy wyświetlacz, jedną i dwie zmienne statystyki, a także, oczywiście, energię słoneczną i bateryjną. W zestawie znajduje się również opcja drukowania.

Cena: 20,00 dolarów

5. Texas TI-89 Kalkulator graficzny

Tak, znowu technologia teksańska. Ale oni robią takie wspaniałe kalkulatory, więc naprawdę możesz nas winić? Ta maszyna jest pełna użytecznych funkcji, takich jak operacje symboliczne, macierze, równania i rozwiązywanie równań różniczkowych. Posiada również wbudowany program Excel, funkcje wykresów i połączenie USB. Texas Instruments uruchamia również wersję Derive, która ma to samo pojęcie co Mathematica.

Cena: 70,00 dolarów

6. Casio FX-115ES PLUS

Oto dobry przykład jednego z najlepszych kalkulatorów na świecie. Posiada on naturalny podręcznikowy wyświetlacz, który pokazuje ekspresję i wyniki dokładnie takie, jakie pojawiają się w podręcznikach.

Posiada on ponad 280 funkcji, które obejmują ułamki, statystyki, złożone obliczenia liczbowe i arytmetykę bazową. Otrzymujesz również regresję liniową, odchylenie standardowe, informatykę i konwersje polarno-prostokątne.

Ten niegrzeczny chłopiec posiada funkcję wielokrotnego odtwarzania, która pozwala na śledzenie krok po kroku obliczeń i ich edycję. To jest zawsze bezcenne.

Cena: 13,00 dolarów

Zobacz

Jaki długopis do szkoły?

Jednym z przyborów, bez których trudno w ogóle wyobrazić sobie funkcjonowanie ucznia w...

Artykuły na plastykę dla dzieci

Około 105 roku w Chinach został wynaleziony papier. Początkowo był bardzo drogi i dostępny...

Jakie pisaki dla 3latka?

Malowanie, kolorowanie, rysowanie to zajęcia plastyczne, które lubi większość dzieci bez...