Polecamy

Papier do drukarki - jaki wybrać?

5 największych wyzwań zdrowotnych w trakcie pandemii

Artykuły biurowe

Druki akcydensowe potrzebne w biurze

W sprzedaży znajduje się obecnie mnóstwo różnego rodzaju druków, które można określić wspólną nazwą akcydensy. Do druków tych zaliczone zostały wszystkie wyroby poligraficzne, które są jednoarkuszowe. Akcydensami mogą też być tylko te wyroby poligraficzne, które nie są czasopismem, książką lub pokrytym drukiem opakowaniem. Do akcydensów może zostać zaliczonych mnóstwo wyrobów poligraficznych, nie ma więc jednoznacznie brzmiącej definicji tych druków. Druki akcydensowe wykorzystywane są w bardzo wielu miejscach, także w różnej wielkości biurach.

Co zaliczamy do druków akcydensowych?

Wydrukowanych materiałów, które mogą zostać zaliczone do druków akcydensowych jest całe mnóstwo. Do tej kategorii druków należą między innymi znaczki pocztowe, wizytówki, plakaty i ulotki. Obecnie do druków akcydensowych zaliczane są nie tylko druki jednoarkuszowe, ale także te, które składają się z więcej niż jednej kartki.

Druki akcydensowe zostały podzielone na 3 podstawowe kategorie. Mówimy więc o akcydensach wykorzystywanych w pracy kancelaryjnej, biurowej i urzędowej. Do akcydensów zaliczane są również druki, które mają charakter informacyjny. Do akcydensów o charakterze urzędowym należą bilety komunikacji publicznej, znaczki i różnego rodzaju formularze. Z kolei plakaty, ulotki, broszury, wizytówki, cenniki, a nawet karta dań w restauracji czy kawiarni to druki akcydensowe mające charakter informacyjny. Wśród druków akcydensowych wyróżnia się także akcydensy opakowaniowe. Do tej kategorii należą etykiety, banderole i obwoluty. 

Akcydensy, które są niezbędne w biurze 

Druki akcydensowe wykorzystywane są także w wielu firmach. Do druków tych należą między innymi wykorzystywane w wielu firmach szablony. Wszelkie druki, które wykorzystywane są na co dzień do tego, aby firma mogła normalnie funkcjonować to również akcydensy.

Do tej kategorii druków akcydensowych należą między innymi wzory umów o pracę. W wielu biurach na co dzień używane są różnego rodzaju druki kadrowe. Do tych akcydensów należą druki wykorzystywane w celu ewidencjonowania czasu pracy pracowników. Do druków akcydensowych przydatnych w biurze należą także:

 • dowody dostawy; 
 • międzynarodowe listy przewozowe; 
 • dzienniki budowy; 
 • faktury; 
 • księgi rachunkowe;
 • karty drogowe;
 • karty drogowe na samochody ciężarowe;
 • karty przychodów pracownika;
 • karty przekazania odpadów;
 • listy przewozowe krajowe;
 • pocztowe książki nadawcze;
 • podatkowa księga przychodów i rozchodów;
 • świadectwo pracy.

Lista druków akcydensowych niezbędnych w biurze jest bardzo długa. Akcydensy do biura występują w różnych formatach. Jest ich tak wiele rodzajów, że dobranie tych, które najbardziej odpowiadają potrzebom danej firmy jest naprawdę bardzo proste. Na wyposażeniu każdego biura musi znaleźć się mnóstwo artykułów piśmienniczych i papierniczych. Do tych drugich należą między innymi druki akcydensowe. Akcydensy to bardzo szeroka i różnorodna grupa druków. W firmach z wielu z nich (np. z list obecności, ksiąg rachunkowych, faktur) korzysta się każdego dnia.

Zobacz

Klawiatury komputerowe, które można czyścić w...

Z różnych badań wiemy, że klawiatury komputerowe są miejscem hodowli zarazków. Teraz, gdy...

Podstawowe materiały biurowe dla nowych...

Podstawowe materiały biurowe dla nowych pracowników Teraz nadszedł czas, aby absolwenci...

Jaki typ pióra ci odpowiada? Jak wybrać...

Znalezienie długopisu, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, może być wyzwaniem. Istnieje...