Polecamy

Jak możemy wykorzystać papier samoprzylepny?

Zmiany w projektowaniu biura, które sprzyjają zdrowszej równowadze...

Organizacja w biurze

Przechowywanie dokumentów biurowych

W wielu firmach, które obecnie działają na rynku dokumenty wytwarzane są elektronicznie. Nie oznacza to jednak, że era dokumentów w formie papierowej skończyła się. W dalszym ciągu wytwarzanych jest ich bardzo wiele. Są pewne kategorie papierowych dokumentów, które wyjątkowo szybko mogą zostać zniszczone w niszczarkach. Są jednak i takie (a jest ich całkiem sporo), które muszą być przechowywane przez dłuższy lub krótszy czas. Przechowywanie dokumentów powinno odbywać się nie tylko zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, ale także w odpowiednich pojemnikach, pudłach, kartonach. Pojemniki przeznaczone do przechowywania dokumentów muszą chronić je przez wilgocią, kurzem i zniszczeniem. Do tego dokumenty powinny być przechowywane w taki sposób, aby panował w nich porządek i ład, a odnalezienie potrzebnego w danej chwili dokumentu nie zajmowało zbyt wiele czasu.

Akcesoria do przechowywania dokumentów

Lista akcesoriów, które mogą zostać wykorzystane do przechowywania dokumentów jest obecnie bardzo długa. W sklepach z artykułami biurowymi do wyboru są między innymi transparentne koszulki. Chronią one dokumenty przez przypadkowym lub celowym zalaniem i przed kurzem. Dokumenty włożone do koszulek można następnie wpiąć do segregatora. Segregatory to kolejna grupa artykułów, które mogą być wykorzystane do przechowywania dokumentów. Do ich produkcji wykorzystywane są obecnie bardzo różne materiały. W sprzedaży dostępne są segregatory, które różnią się między sobą nie tylko materiałem i ceną, ale także wielkością. Do przechowywania dokumentów można zastosować także skoroszyty. Skoroszyty sprawdzą się do przechowywania nie tylko bieżących dokumentów. Mogą służyć również do uporządkowania tych dokumentów, które będą przechowywane w archiwum. Wśród skoroszytów wyróżnić można kilka rodzajów. Bardzo popularne są skoroszyty zaciskowe oraz skoroszyty z listwą.

W dokumencie, który ma zostać wpięty w skoroszyt zaciskowy muszą zostać wykonane otwory dziurkaczem. Skoroszyty z listwą są bardzo praktyczne, idealne do przechowywania dokumentów w małym formacie. Inne rodzaje artykułów do przechowywania dokumentów Wiele dokumentów przechowywanych jest w teczkach. Do produkcji teczek na dokumenty wyjątkowo chętnie wykorzystywany jest grubszy papier czy cienka tektura. Teczka papierowa ma wiele zalet, jest przede wszystkim dostępna w każdym sklepie papierniczym w niskiej cenie. Papierowe teczki na dokumenty dostępne są dzisiaj w bardzo różnych rodzajach. Do wyboru są nie tylko klasyczne teczki wiązane, ale także teczki z gumką.

Można również bez problemu kupić teczki ofertowe, zaciskane czy kopertowe. Wszystkie rodzaje papierowych teczek są bardzo praktyczne. Doskonale sprawdzą się nie tylko w biurze, ale także w domu. W domu można w nich przechowywać rachunki, paragony, karty gwarancyjne i różne ważne dla całej rodziny dokumenty. Dokumenty muszą być przechowywane w odpowiednich pojemnikach. Do tych, które są bardzo praktyczne należą papierowe teczki. Zawartość każdej teczki można opisać.

Zobacz

Ekologiczne zakupy dla Twoich produktów biurowych

W dzisiejszych czasach ekologiczne i zrównoważone materiały biurowe są bardziej obfite, co...

Pracuj mądrze, oszczędzaj pieniądze: 14...

Jeśli Twoja firma działała zdalnie, ale masz zamiar ponownie otworzyć biuro, jest wiele do...

5 największych wyzwań zdrowotnych w trakcie...

Firmy, z którymi współpracujemy, stoją przed nowymi wyzwaniami, aby w bezpieczny i zgodny z...