Polecamy

Klawiatury komputerowe, które można czyścić w zmywarce do naczyń

Sławni złoczyńcy i ich niesławne biurka

Artykuły biurowe

Jak możemy wykorzystać papier samoprzylepny?

Papier samoprzylepny jest produktem niezwykle popularnym i powszechnie wykorzystywanym. Bardzo często sięga po niego reklama. Drukuje się na nim między innymi etykiety samoprzylepne. Jak jeszcze można wykorzystać papier samoprzylepny? Producenci oferują obecnie całe mnóstwo papierów samoprzylepnych. Dość istotnie różnią się one między sobą. To właśnie dlatego nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem takiego papieru, który idealnie wpisze się w indywidualne potrzeby oraz oczekiwania.

Cechy charakterystyczne papieru samoprzylepnego

Już sama nazwa dużo mówi nam o papierze samoprzylepnym. Jest to papier, z pomocą którego bez trudu stworzymy produkty samoprzylepne. Jak wspomnieliśmy już we wstępie, na ogół są to materiały o charakterze reklamowym, ale nie tylko. Cechą charakterystyczną tego papieru jest silikonowe podłoże, warstwa kleju oraz warstwa ochronna, która może być wykonana albo z folii, albo papieru. Po usunięciu warstwy ochronnej można przykleić papier w dowolnie wybrane miejsce. Klej, który znajduje się na papierze samoprzylepnym wykonany jest, aby po odklejeniu z dowolnie wybranej powierzchni nie zostawiał śladów. Dlatego po papier samoprzylepny można sięgać bez żadnych obaw. Nie niszczy on powierzchni. Może być naklejany na tkaniny, plastik, metal, a nawet drewno. Nie powoduje przebarwień.

 

Papier samoprzylepny

 

Krótka historia

Spencer Silver uważany jest za wynalazcę papieru samoprzylepnego. W latach siedemdziesiątych, pracując nad formułą kleju, który umożliwi sklejanie metalu, otrzymał klej, który kompletnie nie spełnił jego oczekiwał. Okazało się natomiast, że można go było wielokrotnie przyklejać i odklejać. Na początku jego odkrycie nie wywołało entuzjazmu. Zajął się nim ponownie kilka lat później, kiedy to dla swojego przyjaciela przygotował zakładki samoprzylepne. W sprzedaży karteczki samoprzylepne pojawiły się w roku 1980 na terenie Stanów Zjednoczonych.

Zastosowanie papieru samoprzylepnego

Papier samoprzylepny ma wiele zastosowań. Jak już wspomnieliśmy, jest powszechnie wykorzystywany w reklamie. Okazuje się jednak, że z powodzeniem można go także wykorzystać w domu. Papier samoprzylepny idealnie nadaje się do oznaczania słoiczków z przyprawami. Bez trudu każdy wykonana etykietki, na których umieści nazwy przypraw. Następnie trzeba je tylko przykleić na odpowiedni słoiczek. Papier samoprzylepny to także dobry sposób na oznaczenie przetworów. Jest powszechnie wykorzystywany także w szkole. Za pomocą papieru samoprzylepnego dzieci mogą wykonywać na przykład kartki świąteczne czy laurki z okazji Dnia Matki, Dnia Babci, Dnia Dziadka czy Dnia Ojca.

To, jak wykorzystamy papier samoprzylepny zależy tak naprawdę od naszej fantazji. Papier samoprzylepny to niezwykle popularny materiał, który znalazł zastosowanie w reklamie. Okazuje się jednak, że świetnie sprawdza się także w domu, a nawet w szkole. Zastosowań papieru samoprzylepnego jest wiele. Bez wątpienia każdy może wykazać się odrobiną pomysłowości i wykorzystać papier samoprzylepny do swoich własnych celów.

Zobacz

Klawiatury komputerowe, które można czyścić w...

Z różnych badań wiemy, że klawiatury komputerowe są miejscem hodowli zarazków. Teraz, gdy...

Podstawowe materiały biurowe dla nowych...

Podstawowe materiały biurowe dla nowych pracowników Teraz nadszedł czas, aby absolwenci...

Jaki typ pióra ci odpowiada? Jak wybrać...

Znalezienie długopisu, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, może być wyzwaniem. Istnieje...