Polecamy

Rodzaje papierów

Jak możemy wykorzystać papier samoprzylepny?

Szkolna wyprawka

Wybór najlepszych plecaków dla dzieci

Chociaż kuszące jest, aby złapać plecak, który jest w sprzedaży lub który posiada charakter kreskówki du jour, należy pamiętać o tych praktycznych względach podczas zakupów tego niezbędnego sprzętu "powrotu do szkoły".

Plecak wychodzi rano z dzieckiem i zostaje z nim, dopóki nie wróci do domu. Jest niezbędny do przechowywania zapasów, książek i lunchu (a może nawet kilku nadziei i marzeń). Nic więc dziwnego, że dzieci wolą wybierać plecaki, które pokazują ich osobowość i zainteresowania. "Plecak jest odbiciem dziecka" - mówi Pam Jones, starszy projektant działu podróży w L.L. Bean. "Jeśli zawodzi z jakiegoś powodu lub pęka, to jest to coś więcej niż tylko niewygoda - to jest jak opona bez powietrza." Nawet jeśli Twoje dziecko grawituje w kierunku plecaka z jego ulubionym charakterem lub kolorem, ważne jest, aby poddać go próbie sprawdzającej jakość i sprawdzić, ile plecak wygodnie trzyma. Czy suwaki działają bez wysiłku? Czy klamry łatwo się rozpinają i zamykają? Czy czują się bezpieczne? Odwróć plecak do środka na zewnątrz i poszukaj "gotowego" szwu; nici nie powinny mieć postrzępionych krawędzi ani rozmytych brzegów, mówi Jones. Jeśli chcesz kupić nowy plecak, pamiętaj o tych kluczowych wskazówkach, aby wybrać taki, który spodoba się Twojemu dziecku i który może wytrzymać kilka lat.

Ramiona pasów

Poszukaj pary szerokich, wyściełanych ramiączek, które pomogą równomiernie rozłożyć wagę i zmniejszyć ryzyko nadwyrężenia mięśni lub urazu, mówi Benjamin Hoffman, lekarz pediatra i dyrektor Centrum Bezpieczeństwa Toma Sargenta w szpitalu dziecięcym Doernbecher w Portland w Oregonie. Wąskie paski i jednopaskowe torby posłannicze wywierają zbyt duży nacisk na mały obszar ciała, dodaje. (Jeśli są noszone, torby powinny być zawiesiane po przekątnej klatki piersiowej dla dodatkowego wsparcia; nie wieszaj ich na jednym ramieniu, jak torebkę). Niektóre torby są również wyposażone w pasek w talii lub na klatce piersiowej, który zapewnia dodatkowe wsparcie. Podczas dopasowywania pasów dla Twojego dziecka, upewnij się, że plecak jest dobrze dopasowany do ciała i nie odchyla się w dół.

Sprawdź ściankę tylnią plecaka

Panel tylny i pasy barkowe powinny być wyściełane pianką, mówi Jones. Sprawdźcie komfort, wsparcie i wytrzymałość, wykonując "test odbicia". Wystarczy nacisnąć i poczekać, aż pianka odbije się do pierwotnego kształtu. "Nie powinna wyskakiwać jak bańka, ani marszczyć się jak papier woskowy", mówi Jones.

Zróbcie miejsce dla niezbędnych rzeczy
Ważne jest, aby plecak z łatwością mieścił się w 2 lub 3-calowym, trzypierścieniowym segregatorze i innych niezbędnych akcesoriach klasowych. Większy jednak nie zawsze jest lepszy. "Jeśli piankowa podkładka znajdzie się z tyłu szyi lub głowy, plecak jest za duży; piankowy plecak powinien być w stosunku do tułowia dziecka" - mówi Jones. I uważaj na zapinane na suwak kieszenie, w których można bezpiecznie trzymać przedmioty, takie jak ołówki, dowody osobiste lub telefony, a jednocześnie zapewnić łatwy dostęp" - mówi Jones. Wyściełane przegródki na komputery i inne ciężkie przedmioty również ułatwiają załadunek" - mówi dr Hoffman.

Weź pod uwagę materiały i dodatki

Tkanina: Tkaniny syntetyczne, takie jak nylon czy poliester, są bardziej wodoodporne, ale mniej przyjazne dla środowiska niż włókna naturalne, mówi Rebecca Schuiling, instruktorka projektowania odzieży i tekstyliów na Uniwersytecie Stanowym Michigan. Jeśli ekologia ma dla Ciebie znaczenie - a Twój maluch nie jest zbyt podatny na rozlanie - poszukaj plecaka zrobionego z naturalnych włókien, takich jak konopie.

Zippery: Wysokiej jakości suwaki, które zapinają się gładko i nie zaczepiają o materiał, mają tendencję do dłuższej trwałości. Zazwyczaj rzep nie jest tak trwały jak dobrze wykonany suwak.

Reflektor: Dla dodatkowej ochrony przed samochodami i rowerami wieczorem i w nocy, wiele plecaków jest wyposażonych w panele odblaskowe. Jeśli masz swój wzrok na plecaku, który nie jest wyposażony w odbłyśnik, dodaj go klipsowo.

Plecak z kółkami

Zwijany worek może być dobrym rozwiązaniem, aby zmniejszyć obciążenie, ponieważ kółka sprawiają, że dzieci nie będą dźwigać na ramionach całego ciężaru książek. Jednak wygoda zwijania torby wiąże się z dwoma zastrzeżeniami: Twój maluch musi być na tyle silny, aby mógł zwijać worek w górę biegu schodów (jeśli w szkole nie ma podjazdów ani wind) i być w stanie przetoczyć go w warunkach śniegu (jeśli mieszkasz w regionie, w którym jest śnieg). Więc wybierz taki, który toczy się gładko i nie jest zbyt duży lub nieporęczny dla Twojego dziecka, zaleca dr Hoffman. Albo weź pod uwagę te z dwoma kółkami do jazdy na łyżwach in-line. "Są one ciche, amortyzują wstrząsy i dobrze się noszą, są łatwe do opanowania i mniej nieporęczne niż bagaż na cztery koła" - mówi Jones. I zawsze szukaj solidnego, łatwego do wyciągnięcia uchwytu.

Wskazówki dotyczące pakowania plecaka

Nie przeciążaj go. Dobrą zasadą jest upewnienie się, że maksymalna waga opakowania, gdy jest w pełni załadowane, nie przekracza 10 do 20 procent masy ciała dziecka, mówi dr Hoffman. Na przykład, 50-funtowe dziecko powinno nosić na plecach nie więcej niż 10 funtów.

Sprytniej się pakuj. Przechowuj najcięższe przedmioty - książki, segregatory i laptopy lub tablety - najbliżej pleców dziecka, aby uzyskać najlepszy rozkład masy.

Korzystajcie ze schowków. Zachęcaj dziecko do częstego rozładowywania i ładowania plecaka, przewożąc jak najmniej przedmiotów na raz. Jeżeli Twoje dziecko ma dostęp do schowka lub nawet do pojemnika w biurku, powinno z niego skorzystać. Lekarze często zauważają u dzieci w miarę dorastania więcej urazów związanych ze sportem, które mogą być związane z obciążeniem pleców. "Widzimy dużo niższego stopnia nadwyrężenia pleców przy uprawianiu lekkoatletyki", mówi dr Hoffman. "Nie wiemy, czy przenoszenie ciężkich ciężarów jest w to zamieszane, ale nie mogę sobie wyobrazić, że to pomaga."

Zobacz

Sławni złoczyńcy i ich niesławne biurka

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie historie kryły się za słynnymi meblami biurowymi w...

Ostateczna lista zakupów przed rozpoczęciem...

Po tygodniach nieobecności w klasie, trzeba się trochę przygotować przed powrotem do...

Szkolne problemy osób leworęcznych

Kiedy będę wiedział, czy moje dziecko jest praworęczne czy leworęczne? Możliwe, że...