Polecamy

Jak zapakować piórnik do szkoły

Czy STABILO jest najlepszym długopisem dla dzieci?

Artykuły szkolne

Rodzaje flamastrów dla dzieci i profesjonalistów

Każdego dnia tysiące osób używa bardzo różnych narzędzi do pisania, rysowania czy malowania. Wśród tych narzędzie ogromną popularnością cieszą różnego rodzaju pisaki. Wśród nich są zarówno takie przeznaczone dla dzieci, jak również i takie dla osób, które zajmują się rysowanie w sposób bardziej profesjonalny.

Jak zaczęła się historia pisaków?

Historia pisaków nie jest tak długa jak historia wiecznych piór. Pierwsze pisaki (często nazywane są także flamastrami) pojawiły się mniej więcej 60 lat temu. Umowną datą, od której można było kupić flamastry jest rok 1962. Pisaki to obecnie bardzo popularne przybory do pisania, kolorowania, rysowania. Ten wynalazek zawdzięczamy Japończykom. Za ich wynalazców uważany jest Yukio Horie i Masao Miura. Ci dwaj Japończycy specjalizowali się w produkcji materiałów przeznaczonych dla profesjonalnych plastyków. Stworzyli flamastry inspirują się pędzlami używanymi przez mieszkańców krajów Dalekiego Wschodu jako narzędzie do kaligrafowania. Końcówki pierwszych flamastrów wykonano używając włókien bambusa. Z czasem jednak zastąpiono je włóknami syntetycznymi. Okazały się one trwalsze od tych bambusowych. W efekcie pisaki z końcówki wykonanymi z włókien bambusa praktycznie zniknęły z rynku. Dzisiaj można kupić jeszcze flamastry, które mają końcówki z filcu.

Pisaki dla profesjonalistów

W sprzedaży są obecnie między innymi pisaki, które zostały wyprodukowane specjalnie z myślą o osobach, które wykonywaniem różnego rodzaju rysunków zajmują się profesjonalnie. Oczywiście nie oznacza to, że pisaki te nie mogą być używane przez dzieci. Pisaki profesjonalne są bardzo trwałe. Ich zaletą jest między innymi to, że ich wkłady zostały napełnione wodoodpornym tuszem. Kolejnym plusem profesjonalnych pisaków jest to, że nie rozmiękczają one papieru, a kolor nie przebija na drugą stronę kartki papieru. Bardzo często pisaki dla profesjonalistów mają końcówki o bardzo różnej grubości. Do tego umożliwiają one osiągnięcie bardzo różnych, czasem niezwykle ciekawych, efektów wizualnych.

Flamastry dla dzieci

Oferta pisaków dla dzieci jest obecnie bardzo bogata. Oprócz klasycznych pisaków w sprzedaży można znaleźć także bardzo ciekawe i niezwykle dla dzieci atrakcyjne flamastry specjalne. Do takich flamastrów należą między innymi takie, których można używać w kąpieli. Tymi flamastrami dzieci mogą malować po dnie wanny czy brodzika. To rodzaj pisaków, które z pewnością spodoba się najmniejszym dzieciom. Niektórzy producenci flamastrów przeznaczonych dla dzieci powyżej pierwszego roku życia oferują pisaki z tuszem, który bardzo łatwo spiera się z ubranek i równie łatwo zmywa z dziecięcych rączek i różnych powierzchni. Pisaki przeznaczone dla dzieci mają wymagane atesty. Są całkowicie bezpieczne dla najmłodszych użytkowników. Pisaki zarówno dla dzieci, jak i dla profesjonalistów występują w zestawach. Największe zestawy pisaków dla dzieci zawierają 36 kolorów, te dla profesjonalistów zawierają niemal dwa razy więcej. Te największe zestawy składają się z 60 kolorów. 

Zobacz

Jaki długopis do szkoły?

Jednym z przyborów, bez których trudno w ogóle wyobrazić sobie funkcjonowanie ucznia w...

Artykuły na plastykę dla dzieci

Około 105 roku w Chinach został wynaleziony papier. Początkowo był bardzo drogi i dostępny...

6 Najlepszych kalkulatorów dla studentów...

Studiujesz inżynierię? Potrzebujesz dobrego kalkulatora? Szukasz propozycji najlepszych...