Polecamy

Wyprawka szkolna: Co kupić do szkoły dla dziecka?

Druki akcydensowe potrzebne w biurze

Szkolna wyprawka

Lista przyborów szkolnych dla każdej rodziny

Może szkoła twojego dziecka nie wysyła szkolnej listy przyborów do czasu, aż szkoła się zacznie, a ty chcesz kupić wszystko zanim zacznie się harmider. Może szkoła wysłała ją do domu ostatniego dnia szkoły i straciłeś tę listę (nie byłbyś pierwszym rodzicem).

Niezależnie od tego, jaki jest powód, dla którego zastanawiasz się, czego twoje dziecko będzie potrzebowało w tym roku szkolnym, trafiłeś we właściwe miejsce. Oto przybory szkolne potrzebne każdemu dziecku do powrotu do szkoły, wraz z kilkoma wskazówkami i sztuczkami, których może użyć każdy rodzic. 

Chociaż te przedmioty prawdopodobnie znajdują się na szkolnej liście zakupów dziecka, niektóre z nich będą potrzebne także w domu. A ponieważ zazwyczaj oszczędzasz na artykułach szkolnych, jeśli kupujesz je na początku roku szkolnego, dobrze jest zaopatrzyć się w nie w czasie sezonu back-to-school.

Wyroby papiernicze

Nawet w tej erze cybernetyzmu, dzieci w wieku szkolnym przechodzą przez dużo papieru!

 • Papier - Upewnij się, że kupujesz luźne listki lub papier wypełniający zgodnie z właściwą zasadą (studencką lub szeroką) dla wymagań lub preferencji Twojego dziecka. Jeśli Twoje dziecko jest w przedszkolu do drugiej klasy, może być potrzebny papier z szerokimi liniami przerywanymi. Chociaż zazwyczaj nie wymaga się, aby rodzice kupowali ten rodzaj papieru do użytku w szkole, nadal dobrze jest mieć go w domu.
 • Papier do grafów - Robienie problemów z matematyką na papierze do grafów może znacznie ułatwić dzieciom układanie wykresów. Jeśli masz kopiarkę, możesz ją skopiować, gdy zabraknie ci jej w zapasie.
 • Zeszyty - Możesz potrzebować notatników spiralnych i/lub notatników do tworzenia kompozycji. Nie kupuj wieloskładnikowych notatników spiralnych, chyba że są one wymagane. Zanim Twoje dziecko zużyje więcej niż 70 stron zeszytu, jest on prawdopodobnie dość zniszczony i i tak wymaga wymiany. Staraj się kupować zeszyty w różnych kolorach, aby dzieci mogły łatwo stwierdzić, który temat jest dla nich właściwy. Jeśli taki posiadasz, sprawdź listy/reguły nauczycieli przed zakupem zeszytów ze zdjęciami, ponieważ mogą one być niedozwolone. Nie zapomnij sprawdzić, czy jest to szkoła wyższa, czy szeroka reguła.

Przedmioty organizacyjne

Z całym tym papierem będą potrzebowali miejsca, aby go umieścić i sposobu na śledzenie tego wszystkiego!

 • Foldery - Szukaj solidnych teczek. Tak samo jak w przypadku notesów, kupuj różne kolory i sprawdź reguły nauczyciela dotyczące zdjęć.
 • Folder na segregatory/kordeony - Teoretycznie można je co roku ponownie wykorzystać, ale ponieważ można je przepuścić przez myjkę jak plecak, zazwyczaj trzeba je podrzucić. Dodatkowo nowy segregator lub teczka na akordeon zainspiruje dzieci do utrzymania porządku... przynajmniej przez jakiś czas.
 • Książka odrabiania pracy domowej / planista akademicki - Szkoła może sprzedać konkretny egzemplarz, którego chce, aby dzieci używały, więc sprawdź zanim kupisz ten szkolny przedmiot gdzie indziej.
 • Pudełka do przechowywania/pudełka z szablonami - Są one często dość zużyte po roku użytkowania, ale stare pudła do przechowywania mogą być wykorzystane do stworzenia ruchomej stacji odrabiania zadań domowych w domu.

Przedmioty do pisania

 • Ołówki - kupujcie dużo! Jeśli Twoje dziecko jest w przedszkolu lub w szkole podstawowej, mogą być wymagane grube, łatwe do trzymania ołówki. Są one szczególnie trudne do zdobycia w późniejszym okresie roku szkolnego. Więc zaopatrzcie się.
 • Ostrzarka do ołówków - Prawdopodobnie w klasie Twojego dziecka znajduje się ostrzałka do ołówków, ale może ono nadal potrzebować małego, który można przechowywać w etui na ołówki. Upewnij się, że pasuje ona do rozmiaru ołówka, którego używa Twoje dziecko. Wysokiej jakości ostrzałka do ołówków jest poręcznym szkolnym wyposażeniem, które można mieć w domu.
 • Gumki - Różowe gumki do ścierania zwykle działają lepiej niż jakiekolwiek inne gumki o słodkich kształtach. Zdobądź również nasadki na końcówki gumek do gumek. Chociaż te nie działają tak dobrze jak różowe, są przynajmniej wygodne.
 • Długopisy - sprawdź listę zaopatrzeniową swojego dziecka, aby mieć pewność, że dostaniesz odpowiedni kolor (zazwyczaj czerwony, niebieski i/lub czarny) i rodzaj (kasowalne, kulkowe, cienkie, itp.).
 • Zakreślacze - O ile nauczyciel nie określi inaczej, dzieci prawdopodobnie potrzebują tylko jednego lub dwóch kolorów zakreślaczy, więc jeśli kupisz czteropak, zatrzymaj niektóre z nich w domu na wypadek, gdyby inne zgubiły się.
 • Kredki - Możesz kupić super duży pakiet do domu, ale trzymaj się dowolnego rozmiaru pakietu (zwykle między 8 a 24), który nauczyciel potrzebuje do szkoły. Duże opakowania nie mieszczą się w piórnikach.
 • Znaczniki/kolorowe ołówki - Ponownie, nie kupuj dużych opakowań bardziej niż jest to wymagane; dzieci mają tylko tyle miejsca na biurku.

Plecak

 • Dzieci mogą chcieć nowego plecaka co roku, ale nie potrzebują go. Kup odpowiedni plecak na książki, a w przyszłym roku nie będziesz już musiał robić zakupów. Zakup plecaków szkolnych na długi dystans pozwoli również zaoszczędzić czas poświęcany co roku na zakupy nowego plecaka na książki.

Lunchbox

 • W przeciwieństwie do plecaka, lunchboxy są czymś, co możesz chcieć wymieniać co roku, przynajmniej jeśli Twoje dziecko używa ich codziennie. Warto jednak kupić wysokiej jakości lunchbox, który będzie służył przez cały rok szkolny i zapewni świeżość lunchu Twojemu dziecku.

Pomoc w nauce

 • Linijki - Możesz mieć linijki w domu, ale upewnij się, że spełniają oni wymagania szkoły, zwykle mierząc w calach i centymetrach. Przydatne jest, jeśli mają w sobie otwór, dzięki któremu można je przymocować do segregatora. Kup linijki w drewnie lub elastycznym plastiku, aby nie pękały łatwo. Znaleźliśmy także linijkę powiększającą przydatną dla naszej nieco dalekowzrocznej pociechy, zarówno dlatego, że powiększa ona, jak i utrzymuje jej miejsce na linii.
 • Nożyczki - Sprawdź wymagania szkoły w zakresie nożyczek ochronnych. Zazwyczaj wszystko, co ma ostry punkt (nawet w starszych klasach) nie jest dozwolone. Szkoły mogą zapewnić nożyczki, ale dzieci nadal mogą potrzebować pary do odrabiania zadań domowych.
 • Cyrkiel - Kiedy dzieci zaczną uczyć się geometrii, dobrze jest mieć je w domu, więc nawet jeśli szkoła zapewnia je w klasie, kup je, aby utrzymać je w domu. Jeśli szkoła nie zapewnia im zajęć, kup dwie pary. 

Zobacz

Sławni złoczyńcy i ich niesławne biurka

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie historie kryły się za słynnymi meblami biurowymi w...

Ostateczna lista zakupów przed rozpoczęciem...

Po tygodniach nieobecności w klasie, trzeba się trochę przygotować przed powrotem do...

Szkolne problemy osób leworęcznych

Kiedy będę wiedział, czy moje dziecko jest praworęczne czy leworęczne? Możliwe, że...