Polecamy

Trendy w projektowaniu biur, o których musisz wiedzieć

6 Najlepszych kalkulatorów dla studentów kierunków technicznych

Organizacja w biurze

Trendy w projektowaniu biur, o których musisz wiedzieć

Wraz z rozmyciem się struktur hierarchicznych i przesunięciem się dynamiki firmy w kierunku współpracy i łączności, środowisko biurowe musi być wystarczająco zróżnicowane, aby dostosować się do potrzeb zarówno pracowników, jak i klientów.

W tym miejscu zebraliśmy nasze 5 najlepszych trendów w projektowaniu:

1. Technologia zintegrowana: 1.

W miarę jak zintegrowana technologia staje się przedmiotem zainteresowania w wielu miejscach pracy, bezprzewodowe urządzenia do ładowania, wbudowane zasilacze i miejsca pracy, które zapewniają możliwości multimedialne, mogą pomóc w stworzeniu przestrzeni, która jest nie tylko wydajna, ale również stanowi rozwiązanie.

Gorące biurka i pracownicy kontraktowi są obecnie normą dla wielu biur w całej Wielkiej Brytanii, więc posiadanie elastycznych i inteligentnych technologii, które nie krępują ludzi, jest najlepszym sposobem na zmaksymalizowanie tego środowiska.

Wiele miejsc pracy jest obecnie włączonych do tego środowiska:

 • Stacje robocze z możliwością bezprzewodowego ładowania
 • Meble biurowe z wbudowanymi funkcjami multimedialnymi
 • Bezprzewodowe połączenia dla sprzętu AV w salach konferencyjnych
 • Sale konferencyjne z interaktywnymi ekranami typu smartboard

Zapewnij swojemu miejscu pracy bardziej elastyczną i dynamiczną atmosferę, szukając mebli biurowych, które poprawią wydajność i usprawnią łączność paliwową.

2. Open Plan Proof

Niezależnie od tego, czy starasz się dostosować do zmieniających się wymagań swoich pracowników, czy też chcesz mieć biuro o dziwacznej lokalizacji, która nie posiada sal konferencyjnych - uzyskanie odpowiedniego projektu biura na otwartym planie jest bardzo ważne.

Projektowanie i urządzanie powierzchni biurowej może być jednym z największych wydatków dla firmy, dlatego optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni jest niezbędne przy rozbudowie lub tworzeniu powierzchni wielofunkcyjnych.

Kilka wskazówek projektowych dla biur typu open plan to:

 • Używaj szklanych ścian do sal konferencyjnych, aby przestrzeń poczuła się otwarta, pozwalając jednocześnie na zachowanie prywatności.
 • Użyj otwartych strąków bocznych jako miejsca do współpracy dla mniejszych grup lub klientów
 • Tworzenie stref przebicia w jednej przestrzeni za pomocą kolorów lub motywów mebli
 • Utrzymuj biurka w czystości, oferując ich przechowywanie pod biurkiem
 • Zatrzymanie hałasu z podróży w miejscach o dużym natężeniu ruchu drogowego poprzez użycie dywanów do pochłaniania dźwięku

3. Fun Breakout Areas

Ponieważ wielu pracowników spędza znaczną ilość czasu przyklejonego do biurka i wpatruje się w ekrany komputerów, ważne jest, aby mieć przestrzeń, w której ludzie mogą się uspokoić i zrelaksować. Nie chodzi tylko o wielkość przestrzeni, którą posiadasz; wybór odpowiednich mebli, oświetlenia i kolorów może zmienić świat.

Przestrzeń do pracy może mieć wpływ na to, jak ludzie czują się przychodząc do pracy każdego dnia.

Oto kilka popularnych elementów, które widzimy w przestrzeni biurowej:

 • Miejsca do gier, zawierające zabawę, taką jak tenis stołowy, oferują ludziom świetny sposób na oderwanie się od świata i nawiązanie kontaktów towarzyskich.
 • Obszary wspólnotowe, które czują się inne niż miejsca pracy, w których ludzie jedzą np. lunch, pomagają w przerwaniu dnia
 • Ściany z czarnej/białej tablicy pozwalają na kreatywną współpracę i ideę w spotkaniach
 • Różnice kolorystyczne i teksturowe są konieczne, aby dany obszar mógł wpływać na poziom energii
 • Dziwne meble, które zazwyczaj znajdują się w domu, mogą pomóc zmienić sposób postrzegania przestrzeni.
 • Zawieszanie ramek ze zdjęciami pracowników z wydarzeń w pracy może pomóc w tworzeniu atmosfery wspólnoty i stworzyć osobisty nastrój w przestrzeni biurowej.

4. Utrzymanie go kolorowego

Włączenie jasnych, odważnych i żywych kolorów w miejscu pracy może być świetnym sposobem na pokazanie poczucia tożsamości. Wiadomo, że kolory mają silny wpływ psychologiczny na zachowania i decyzje, które mogą mieć pozytywny lub negatywny wpływ na środowisko pracy.

Należy pamiętać o tym, wybierając kolory w swoim biurze:

 • Koło kolorów jest doskonałym punktem odniesienia, dzięki któremu można zrozumieć, które kolory się uzupełniają, a które się ścierają Badania wykazały, że biura pomalowane na beż, nijaki szary lub biały mogą wywoływać uczucie smutku, depresji i nudy.
 • Kolory takie jak łagodny żółty, uspokajający niebieski i spokojna zieleń mają na celu pobudzenie innowacyjnego myślenia i zachęcenie do współpracy.
 • Charakterystyczne ściany pomalowane na inny kolor doskonale nadają się do definiowania przestrzeni przebicia
 • Inspirujący przekaz lub wartości firmowe namalowane na ścianie mogą pomóc powtórzyć osobowość marki gościom i pracownikom.
 • Oświetlenie zmienia wpływ kolorowych ścian, dlatego należy wziąć pod uwagę zarówno oświetlenie sufitowe, jak i oświetlenie biurka.

5. Wprowadzanie natury

Dodawanie roślin do biura generuje korzyści fizyczne i fizjologiczne zarówno dla pracowników, jak i klientów. Badanie przeprowadzone przez dr Chrisa Knighta z Exeter University wykazało, że pracownicy byli o 15% bardziej produktywni, gdy ich miejsce pracy zawierało kilka roślin domowych.

Przy wprowadzaniu roślin do biura może być trudno wiedzieć od czego zacząć. Oto kilka rzeczy do rozważenia:

 • Wybieraj rośliny wymagające niewielkich nakładów na konserwację, które nie potrzebują dużo naturalnego światła lub podlewania; to z pewnością zwiększy ich żywotność w zatłoczonym biurze. Rośliny takie jak Jukka są atrakcyjne, ale również łatwe w utrzymaniu
 • Poszczególne sukulenty na biurkach mogą nadać Twojej przestrzeni nowoczesny i atrakcyjny wygląd, ale także przynieść korzyści wynikające z posiadania roślin w pomieszczeniach zamkniętych.
 • Weź pod uwagę rośliny, które są świetne w filtrowaniu i oczyszczaniu powietrza, takie jak paproć bostońska. Pomoże to zapewnić zdrowe środowisko biurowe
 • Pomyśl, gdzie umieścić swoje rośliny i jak dopasować projekt do praktyczności. Użyj pojemników vintage lub dziwnych wazonów, aby stworzyć niepowtarzalny styl.

Zobacz

Ekologiczne zakupy dla Twoich produktów biurowych

W dzisiejszych czasach ekologiczne i zrównoważone materiały biurowe są bardziej obfite, co...

Pracuj mądrze, oszczędzaj pieniądze: 14...

Jeśli Twoja firma działała zdalnie, ale masz zamiar ponownie otworzyć biuro, jest wiele do...

5 największych wyzwań zdrowotnych w trakcie...

Firmy, z którymi współpracujemy, stoją przed nowymi wyzwaniami, aby w bezpieczny i zgodny z...