Polecamy

Ostateczna lista zakupów przed rozpoczęciem szkoły

Co twoje dziecko naprawdę potrzebuje do szkoły?

Organizacja w biurze

7 Sposoby wspierania kreatywności i produktywności w środowisku pracy

Inspiruj kreatywność w Urzędzie

Kreatywność jest ważnym aspektem prowadzenia biznesu. Nie wszystkie rozwiązania mogą być rozwiązane w ten sam sposób, więc posiadanie pracowników, którzy mogą rozwiązywać problemy na różne sposoby, może być pomocnym atutem. Inspirując kreatywność, pracownicy będą bardziej zmotywowani, co doprowadzi do lepszego poziomu wydajności. W związku z tym pojawia się następujące pytanie: jak wspierać kreatywność w biurze?

Kontynuuj czytanie i dowiedz się o siedmiu sposobach, na jakie możesz to zrobić.

Zaplanuj sesje burzy mózgów

Jednym z najlepszych sposobów na rozwijanie kreatywności w biurze jest organizowanie sesji burzy mózgów. Każdy pracownik ma swoje własne pomysły, a także własne metody rozwiązywania problemów. Sesje burzy mózgów pozwalają każdemu dzielić się swoimi pomysłami w pozytywnym, przyjaznym środowisku.

Podczas sesji każdy uczestnik ma określoną ilość czasu na zaprezentowanie swoich pomysłów na dany temat. Niech pozostali uczestnicy robią notatki podczas każdej prezentacji. Na koniec niech wszyscy zagłosują na te pomysły, które najbardziej im się podobają.

Nie każdy pomysł będzie idealny, ale będzie co najmniej jeden, który wszystkim się spodoba.

Zachęcajcie do współpracy

Zachęcanie do współpracy może również zainspirować pracowników do większej kreatywności. Pamiętaj, że nie wszystkie najlepsze pomysły na świecie zostały stworzone przez jedną osobę. Wiele świeżych pomysłów powstaje, gdy ludzie współpracują ze współpracownikami, którzy mają swoje własne spostrzeżenia.

Mądrym pomysłem jest to, aby pracownicy z różnych działów pracowali razem nad różnymi projektami. Pozwoli im to uzyskać nowe spojrzenie na tematy, które nie są im tak dobrze znane. Pozwalając pracownikom na dzielenie się swoją wiedzą, każdy będzie mógł wymyślić nowe pomysły do wykorzystania przez firmę.

Umożliwienie elastycznych godzin pracy

Innym sposobem na pobudzenie kreatywności jest oferowanie pracownikom elastycznych harmonogramów pracy. Podczas gdy w dzisiejszym klimacie pracy plan pracy od dziewięciu do pięciu jest powszechny, dla niektórych może on stanowić przeszkodę. Niektórzy dostają więcej motywacji później w ciągu dnia i nie są w stanie wykonywać swojej najlepszej pracy wcześnie rano.

Niech pracownicy wybierają swoje godziny pracy, czy to rano, czy później w nocy. Pozwoli to im pracować najlepiej jak potrafią, a w rezultacie zwiększy ich wydajność.

Bądź wspierający, i nagradzaj kreatywne pomysły

Pracownicy są bardziej produktywni, gdy czują się doceniani. Kiedy pracownicy wymyślają udane pomysły, nie wahaj się ich chwalić. Jeśli pomysł prowadzi do korzyści finansowych dla firmy, daj pracownikom zaangażowanym w jego tworzenie premię pieniężną.

Dzięki temu pracownicy czują, że ich praca jest ważna, a to ich zmotywuje do cięższej pracy. To zainspiruje ich do większej kreatywności, a to może doprowadzić do jeszcze lepszych pomysłów w przyszłości.

Aktualizacja dzięki Creative Office Design

Projekt biura może również wpływać na zdolności twórcze pracowników. Kolory mogą mieć wpływ na nastrój i wydajność pracownika, więc zaprojektuj swoje biuro w oparciu o kolory, które promują kreatywność. Kolor żółty powinien być w centrum uwagi, ponieważ reprezentuje optymizm, pozytywność i przyjazność, a także kreatywność.

Jeśli w Twoim biurze nadal używane są kabiny, spróbuj je zdjąć, aby pracownicy mogli się bardziej kontaktować. Ludzie również muszą czuć się komfortowo, aby być kreatywni, więc upewnij się, że priorytetem jest ergonomiczny projekt biura. Jeśli nadal korzystasz z kabin, pozwól swoim pracownikom być kreatywnym w ich projektowaniu.

Wreszcie, pracownicy muszą robić przerwy, aby się nie wypalić. Załóż salonik, aby mogli usiąść, wypić drinka i porozmawiać.

Pozwól, aby czas na zabawę i przerwy

Niewiele osób ma zdolność do bycia kreatywnym przez cały czas. Zbyt dużo pracy bez przerwy spowoduje wypalenie się pracowników. Kiedy to się stanie, nie będzie można wykonać żadnej pracy. Zawsze zostawiaj czas na zrobienie przerwy lub na grę, aby mogli się naładować.

Przynieś do biura grę planszową, jak warcaby, aby ludzie mogli grać w czasie przerwy. Pozwól pracownikom wyjść na dziesięć do dwudziestu minut spaceru i daj im szansę na trochę ćwiczeń. Pozwól im robić rzeczy, które pozwolą im odejść na chwilę od pracy.

Po odejściu od projektów, pracownicy mogą być narażeni na rzeczy, które mogą wyzwolić kreatywne pomysły. Po powrocie z przerw, pracownicy będą gotowi zająć się swoimi pomysłami z czystym umysłem.

Nie obawiaj się porażki

Aby zainspirować pracowników do kreatywności, nie wolno obawiać się porażki. Wiele osób boi się dzielić swoimi pomysłami, ponieważ myślą, że zostaną zestrzelone. Strach przed błędami może doprowadzić do tego, że przegapisz wielką szansę dla swojego biznesu.

Pozwól ludziom eksperymentować z nowymi pomysłami, aby mogli ci je zaprezentować. Jeśli widzisz wady w ich pomysłach, nie zestrzelaj ich od razu. Podkreśl pozytywy ich pomysłów i zaoferuj konstruktywną krytykę, aby pracownicy wiedzieli, jak się doskonalić.

Zobacz

Ekologiczne zakupy dla Twoich produktów biurowych

W dzisiejszych czasach ekologiczne i zrównoważone materiały biurowe są bardziej obfite, co...

Pracuj mądrze, oszczędzaj pieniądze: 14...

Jeśli Twoja firma działała zdalnie, ale masz zamiar ponownie otworzyć biuro, jest wiele do...

5 największych wyzwań zdrowotnych w trakcie...

Firmy, z którymi współpracujemy, stoją przed nowymi wyzwaniami, aby w bezpieczny i zgodny z...